Jak usunąć bejcę?

Bejca do wnętrz przeznaczona jest do ochrony i poprawiania wyglądu mebli lub podłóg poprzez wsiąkanie w powierzchnię drewna. Jeśli chcesz przebudować pokój lub nadać meblom nowy wygląd, właściciel domu powinien nauczyć się, jak wygląda usuwanie bejcy.

Przygotuj powierzchnię i przestrzeń roboczą

Odplamiacz do drewna może wydzielać silne opary, więc pracuj w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz, jeśli to możliwe. Jeśli pracujesz na zewnątrz, unikaj silnego wiatru lub bezpośredniego światła słonecznego.

Oczyścić powierzchnię wolną od brudu wodą z mydłem i osuszyć ściereczką lub ręcznikami papierowymi.

Podejmij kroki, aby chemiczny odplamiacz nie rozpryskiwał się ani nie rozlewał na inne powierzchnie. Jeśli usuwasz plamę z mebli, umieść ją na ściereczce i usuń lub przyklej taśmą zawiasy i inne metalowe elementy.

W przypadku usuwania plam z podłóg drewnianych, użyj taśmy malarskiej wzdłuż szwów, gdzie ściany stykają się z podłogą.

Bezpieczeństwo: Podczas usuwania bejcy środkiem chemicznym noś rękawice ochronne, okulary ochronne i stare ubrania z długimi rękawami, aby chronić skórę.

Zastosuj odplamiacz do drewna

Odplamiacz wlać do szklanego lub metalowego pojemnika i nałożyć zgodnie z instrukcją producenta. Skuteczne są zarówno tradycyjne środki chemiczne, jak i środki do usuwania owoców cytrusowych.

Za pomocą pędzla z naturalnymi włóknami nałóż grubą, równą warstwę strippera na powierzchnię. Użyj końcówki pędzla, aby nałożyć striptizerkę na wszelkie zakamarki i zakamarki.

Pozostaw odplamiacz na 15 do 20 minut i nałóż ponownie w razie potrzeby, aby powierzchnie były mokre.

Wskazówka: ucząc się usuwania plam z podłóg drewnianych lub dużych mebli, pracuj na małych powierzchniach.

Zeskrob pozostałości odplamiacza

Warstwa odplamiacza ma tendencję do pęcznienia lub pęcznienia, gdy jest gotowa do usunięcia.

Przed wyschnięciem odplamiacza, plastikową skrobaczką lub szpachelką delikatnie zeskrob warstwę pozostałości bejcy i odplamiacza z powierzchni drewna. Jeśli to możliwe, zeskrob bezpośrednio do kosza na śmieci.

Usunąć dodatkowe pozostałości, szczególnie z trudnych miejsc, za pomocą wełny stalowej, szorując w kierunku słojów.

Wytrzyj powierzchnię wilgotną szmatką, aby usunąć resztki materiału.

Powyższe kroki mogą wystarczyć do usunięcia bejcy z drewna bez szlifowania, zwłaszcza jeśli chcesz uniknąć szlifowania warstwy mebli.

Wskazówka: metalowe narzędzia z ostrymi krawędziami mogą porysować drewno, więc użyj alternatywy, aby zeskrobać ściągacz.

Przeszlifuj powierzchnię drewna

Pozostaw powierzchnie do wyschnięcia na 24 godziny przed szlifowaniem.

Zakładając okulary ochronne i maskę na twarz, przeszlifuj suchą powierzchnię, zaczynając od papieru ściernego o ziarnistości od 100 do 150, używając klocka szlifierskiego lub szlifierki oscylacyjnej. Użyj wystarczającego nacisku, aby usunąć ślady bejcy i środka do usuwania, ale nie na tyle, aby uszkodzić drewno.

Po usunięciu niedoskonałości i dokładnym przeszlifowaniu powierzchni zetrzyj kurz i wszelkie luźne ziarna papieru ściernego.

Szlifować papierem o ziarnistości 180, aż usuniesz wszystkie ślady pozostawione przez papier o średniej ziarnistości, a powierzchnia będzie gładka.

Posprzątaj

Powierzchnię drewna przetrzeć szmatką i spirytusem mineralnym do wyczyszczenia. Odkurz wszystkie trociny z przestrzeni roboczej.

Wskazówka: Po usunięciu plamy rozważ użycie wybielacza, aby rozjaśnić kolor i usunąć ślady po wodzie. Najlepsze drewno do bielenia to jesion, dąb, guma i buk.

Nauka usuwania bejcy może być pierwszym krokiem do odmłodzenia podłogi lub mebla. W zależności od rodzaju bejcy połączenie chemicznego usuwania i szlifowania może sprawić, że drewno będzie wyglądało na gotowe do nowego startu.

Author: exmenus.pl