Najdroższy dom na świecie

Budowa domu nie jest prostą sprawą. Trzeba załatwić dużo formalności, następnie zakupić materiały, wynająć odpowiednią ekipę budowlaną, następnie odpowiedniego elektryka, hydraulika, ekipę do wykończenia domu, zrobienia dachu, zakupić okna, drzwi, farby, podłogi, meble i całą masę innych rzeczy. Ogólnie rzecz biorąc budowa domu to poważne przedsięwzięcie.
Jednak patrząc n akoszty tego domu, koszty które my ponosimy to pikuś.

Najdroższy dom na świecie

Nie powinno być zaskoczeniem, że najdroższy dom świata mieści się w USA, a dokładniej w Holmby Hills w Los Angeles. The Manor powstał w 1988 roku na życzenie producenta telewizyjnego Aarona Spellinga. Producent takich seriali jak Dynastia, Aniołki Charliego czy Beverly Hills wybudował prawdziwy francuski dwór jako swoją prywatną rezydencję.

Kilka lat po śmierci Spellinga wdowa po nim wystawiła dom na sprzedaż. Rezydencja stała się własnością brytyjskiej dziedziczki Petry Ecclestone, córki magnata Formuły 1 – Berniego Ecclestone’a. Magnat kupił dom w 2011 roku, za 85 milionów dolarów – cena wywoławcza wynosiła 150 milionów dolarów. W czerwcu 2019 został ponownie sprzedany anonimowemu nabywcy. Zapłacił prawie 120 milionów dolarów. Cena ta czyni go najdroższy domem na świecie.

The Manor

Jest to francuska rezydencja w stylu pałacowym. Ma powierzchnię 5250 metrów kwadratowych na co składa się 123 pokoje – w tym 27 łazienek i 14 sypialni. Dodatkowo pierwotnie posiadał salę kinową, siłownie, sale na kolekcję lalek Candy, żony Spellinga, kręgielnię w piwnicy, pakowalnię prezentów, zakład fryzjerski, magazyn z kontrolowaną wilgotnością, cztery garaże, kort tenisowy i basen. Dodatkowo kręty podjazd do placu samochodowego, fontanny i parkingu dla 100 aut. Wszystko na 5 akrach ziemi.

Dwupiętrowy dom ma zewnętrzną część z importowanego wapienia o wysokości 51,5 metra. Jest podpiwniczony i ma pośredni poziom na szafy pomiędzy drugą kondygnacją, a strychem. Cany Spelling razem z projektantką wnętrz poszukiwała w Europie całości wyposażenia i dzieł sztuki, które miały upiększyć dom.

Author: exmenus.pl