Czy drewniana altanka przydaje się zimą?

Drewniana altanka na podwórku to doskonałe miejsce do wypoczynku. Latem oraz wiosną można w niej przyjmować gości, urządzać grilla i spokojnie odpoczywać w samotności. Dzięki niej możliwe jest przytulne urządzenie całego ogrodu, ponieważ może stanowić bazę kompozycji. Jednak jesienią i zimą jest znacznie rzadziej wykorzystywana. Dlaczego? Zabudowa może być równie przydatna podczas mroźnych miesięcy. Kiedy można z niej skorzystać? Sprawdź nasze propozycje.

Altana ogrodowa jako miejsce jesiennego odpoczynku

Altana ogrodowa ma być przede wszystkim miejscem wypoczynku. Dodatkowo pełni funkcję estetyczną, ponieważ wygląda niezwykle pięknie wśród zieleni. Podobną funkcję może odgrywać jesienią oraz zimą. Nawet odkryta zabudowa lepiej chroni przed zimnem niż brak jakichkolwiek ścian. Z tego względu na pewno zauważysz różnicę, siedząc w jej wnętrzu.

Zabierz ze sobą ciepłe ubrania, koc i książkę. Szybko możesz przekonać się, że jest to doskonały sposób na złapanie świeżego oddechu i odpoczynek na zewnątrz. Przed wiatrem chronią Cię ściany ogrodowej altany, a dach zapewnia schronienie przed deszczem lub śniegiem. Nie musisz moknąć, spędzając czas w swoim ogrodzie.

Altany otwarte mogą być doskonałym zabezpieczeniem dla roślin lubiących mrozy

Myślisz, że rośliny w ogrodzie mogą wyglądać pięknie jedynie latem i wiosną? Owszem, wówczas mają mnóstwo kwiatów, pąków i są w najpiękniejszym momencie swojego wzrostu. Jednak wiele roślin może być również zjawiskowa zimą. Twoja drewniana altanka może być doskonałym miejscem do stworzenia pięknej aranżacji z roślin iglastych i zimnolubnych.

Sprawdź, co możesz wykorzystać w swoim ogrodzie. Postaw na duże donice z ziemią i wsadź w nich rozmaite zielone dodatki. Od razu zauważysz, że nawet jesienią Twój nastrój będzie lepszy. Możesz bez przeszkód zachwycać się pięknem natury w swoim ogrodzie.

Udekoruj swój pawilon ogrodowy na święta

Grudzień to szczególnie radosny czas w roku. W tym miesiącu możesz puścić wodze fantazji i dekorować cały dom i ogród kolorowymi lampkami, podobiznami Mikołaja oraz gnomami. Wykorzystaj do tego celu altankę. Możesz zrobić w niej unikalny, zimowy kącik, w którym spokojnie odpoczniesz od codziennego zgiełku. Masz możliwość spędzić czas w otoczeniu pięknych lampek.

Wystarczy, że zakupisz ozdoby na zewnątrz. Skorzystaj z długich łańcuchów lampek choinkowych, które owiniesz wokół górnej części altany ogrodowej. W jej wnętrzu możesz umieścić iglaste drzewko, ozdobione rozmaitymi bombkami oraz światełkami. Nie zapomnij o miejscu do siedzenia. Wykorzystaj do tego celu ławkę, która latem stoi poza altaną, ale zimą pod dachem będziesz mieć miejsce do odpoczynku dzięki niej.

Kempar oferuje wysokiej jakości zabudowy ogrodowe, które doskonale sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Przekonaj się, że mroźne miesiące wcale nie oznaczają konieczności spędzenia czasu w domu. Możesz bez żadnych przeszkód przechadzać się po ogrodzie i odpoczywać w altanie, z książką w ręku, w otoczeniu świątecznych dekoracji. Jest to doskonałe miejsce na piękne, rodzinne zdjęcia z okresu Bożego Narodzenia.

Wykorzystaj nowoczesną altanę do przechowywania mebli ogrodowych

W altanie ogrodowej możesz przechowywać meble, które latem służą Ci do odpoczynku na świeżym powietrzu. Możesz zabezpieczyć je dodatkowo folią, jeżeli obawiasz się, że wilgoć może je zniszczyć. Jednak nie musisz chować ich w garażu lub domu, gdzie będą zajmowały zbyt dużo miejsca.

Altana to doskonałe miejsce nie tylko do odpoczynku, ale również czasowego przechowywania rzeczy, które latem i wiosną znowu znajdą swoje miejsce pod gołym niebem.

Author: exmenus.pl